خانه >>> کارشناسی ارشد >>> اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص جداول رشته ها و مواد امتحانی آزمون كارشناسي ارشد ۱۳۹۷

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص جداول رشته ها و مواد امتحانی آزمون كارشناسي ارشد ۱۳۹۷

اطلاعيه سازمان سنجش در خصوص انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص جداول رشته ها و مواد امتحانی آزمون كارشناسي ارشد ۱۳۹۷

بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال ۱۳۹۷ مي‌رساند، بر اساس قانون “سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌هاي تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي” مصوب ۹۴/۱۲/۱۸ مجلس محترم شورای اسلامی و همچنين مصوبات “شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌هاي تحصیلات تکمیلی” آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال ۱۳۹۷ با شرايط زیر برگزار خواهد شد. لذا ضرورت دارد تمامی متقاضیان ورود به دورة فوق در کلیه رشته های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی اعم از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی در اين آزمون شرکت نمایند. لازم به ذکر است پذیرش بر اساس قانون مذکور و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش آزمون مذکور (که در زمان ثبت‌نام توسط این سازمان منتشر می شود)، صورت خواهد گرفت. عناوين رشته‌هاي امتحاني، رشته و گرايش‌هاي پذيرنده دانشجو، دروس امتحاني هر رشته و ضرايب هر درس مطابق جدول زير است.

 

دریافت فایل جداول مربوط به مواد امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷ فرمت PDF

سایر شرایط و ضوابط

۱ـ تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون ورودی شرکت نمایند.

۲ـ دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی در صورتی که مشمول آئین نامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۵/۲۸ که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند می توانند در آزمون شرکت نمایند.

۳ـ مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال (سال ۱۳۹۷) فارغ التحصیل شوند. تاریخ فارغ التحصیلی برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنان در صورت وجود ظرفيت نیمسال دوم است، سی ام بهمن ماه همان سال (سال ۱۳۹۷) خواهد بود.

حتما بخوانید:  پرسشنامه ارزيابي محل برگزاري آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۶

۴ـ پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) رشته‌هاي دوره روزانه سال ۱۳۹۶ چه در دانشگاه محل قبولي ثبت نام كرده و چه ثبت نام نكرده باشند در صورتي كه در آزمون سال ۱۳۹۷ شركت نمايند حق انتخاب رشته‌هاي دوره روزانه را نخواهند داشت.

۵ـ تمامي داوطلبان در تمامي رشته‌هاي امتحاني يك دفترچة سوال و يك پاسخنامه دريافت خواهند كرد.

۶- در رشته‌هاي امتحاني برنامه‌ريزي شهري، منطقه‌اي و مديريت شهري (كد ۱۳۵۰)، طراحي شهري (كد ۱۳۵۱)، معماري (كد ۱۳۵۲)، نمايش عروسكي (كد ۱۳۵۶)، هنرهاي نمايشي و سينما (كد ۱۳۵۷)، هنرهاي تصويري و طراحي (كد ۱۳۵۸)، هنرهاي موسيقي (كد ۱۳۶۰)، طراحي صنعتي (كد ۱۳۶۲)، طراحي پارچه و لباس (كد ۱۳۶۴) از داوطلباني ‌كه‌ با توجه‌ به‌ نمره‌ اكتسابي،‌ مجاز به انتخاب ‌رشته ‌شده و فرم انتخاب رشته اينترنتي را نيز تكميل نموده باشند، تا چند برابر ظرفيت آزمون عملی/ تشريحي/ پروژه به عمل خواهد آمد.

۷- ساير شرايط و ضوابط در دفترچة راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد ناپيوسته) درج خواهد شد.

۸- هر داوطلب علاوه بر رشته امتحاني اصلي، در صورت داشتن شرايط (طبق مندرجات دفترچه راهنما كه در زمان ثبت‌نام منتشر مي‌گردد) مي‌تواند در يكي از رشته‌هاي امتحاني شناور كه (در جدول رشته‌هاي امتحاني با علامت * مشخص شده)، به عنوان رشته امتحاني دوم ثبت نام نمايند.

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
کانال تلگرامی پل ارشد

4 دیدگاه

  1. در این اطلاعیه ی سازمان سنجش درخصوص جداول رشته ها و مواد امتحانی آزمون کارشناسی ارشد۹۷ ،علی رغم اطلاعیه های ۹۵/۱۰/۴ و توضیحات تکمیلی آن در تاریخ ۹۵/۱۰/۸،ضرایب دروس تخصصی مدیریت(۴-دانش مسائل روز در زمینه ی مدیریت و ۵-نظریه های عمومی مدیریت) برای رشته ی “مدیریت کسب و کار”(کدرشته۱۱۴۸)صفر درج شده است که یک اشتباه محض بوده و مرجع استعلام آن،معاون برنامه ریزی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به شماره تماس ۸۲۲۳۳۱۱۳ می باشد.

  2. خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت کاربردی

  3. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

  4. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت
    به این خوبی سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس